OpiaattiMässyt!

Kertomuksia, pohdintoja ja ajatuksia kokemuksista eri tajunnantiloissa.
Masis
Psykonautti
Posts: 114
Joined: Sun 27 Apr 2014, 02:30

Re: OpiaattiMässyt!

Post by Masis »

Varmaan vaikuttaa tähän aika paljon tuo toleranssi. Kyllä yleensä vie todella paljon nälkää pois nuo opiaatit, vatsa saattaa murista mutta syömistä ei pysty ajattelemaankaan. Joskus toisaalta tekee mieli jotain pientä ja kevyttä kuten jäätelöä.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: OpiaattiMässyt!

Post by SadPanda »

Ei voi kyl puhuu MÄSSYISTÄ enää mut korvaushoudossa kyllä päivittäinen 18mg suboxonea nostattaa ruokahalua.
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
KarstaFari

Re: OpiaattiMässyt!

Post by KarstaFari »

Olen pitkästä aikaa nauttinut buprenorfiinia ja voin kertoa, että olen ollut koko vaikutuksen ajan melkoisissa mässyissä, melkein kuin olisi pajarit polttanut :mrgreen:
Kaikkea tekee mieli ja kaapit ovat kohta tyhjillään safkasta.. Taitaa olla parasta lähteä kauppaan hakemaan lisää ruokaa ja narkata..
User avatar
rebirth
Apteekki
Posts: 372
Joined: Tue 09 Nov 2010, 17:52

Re: OpiaattiMässyt!

Post by rebirth »

Nyt kun lähes vuoden tauon jälkeen on palannut takas oppareiden pariin niin muutaman käyttökerran jälkeen alkoi jälleen opparimässyt. En nuistanut edes että näistä iski näin kovat mieliteot mässäillä. Omalla kohdallani kannabis aiheuttaa kyllä selkeästi vahvemmat mässyt. Budia tosin kun pidempää polttelee ja toleranssit alkavat olemaan kohdillaan niin mässyt katoavat.
Oppari mässyjen hyvä puoli itselläni on se kun tekee silloin usein mieli tuoreita hedelmiä tai marjoja ja rasvanen ruoka taas helposti alkaa ällöttään(paitsi sipsit). Toisin sanoen syön melkein terveellisemmin oppareis kun selvinpäin ainakin siis silloin kun ei ole kuntoilu kausi päällä.

Edit.
Ps. Jatkuvat mässyt ei ole hyvä yhdistelmä oppareiden aiheuttaman jäätävän ummetuksen kanssa :D
User avatar
ferraari
Karvakuono
Posts: 41
Joined: Tue 30 Jun 2015, 16:39
Location: 08-area

Re: OpiaattiMässyt!

Post by ferraari »

Joo itelle MEGA-mässyt tulee kombolla
Subu + Lyrica + Ganja
Alkaa jääkaappi tyhjenemään tasasta tahtia ja seuraavana aamuna olo on jotenkin tukkoinen :oops:
LEGALIZE IT