En ehkä lähtis poltteleen tätä turhaan isoja määriä, pesällisen vois tyyliin ennen nukkumaanmenoa jos se todellakin auttaa niihin unien muistamiseen (ehkä jopa auttaa saavuttamaan lucideja?).
Mutta jos viihdekäyttöä hakee, niin eikös kannattaisi kokeilla sitä perussuomalaista.. viinaa. Tai jotain vahvaa alkoholituotetta ylipäätään.
Mitä tuolla koiruoho topicissa sanottiin, että viinaksessa tarvis olla väh. 50% alkoholia että liukenee hyvin kaikki "tarvittava" yrtistä.
Ainoa mietityttää onse, mikä on se määrä mitä kannattaisi käyttää grammoina suhtees viinan määrään.
Itse en löytänyt tujoni pitoisuuksista, mutta jos joku löytää niin postatkaa! Pujo vs. Koiruoho kiinnostaisi, koska koiruohosta sitä absinttia tehdään (:
Audionaama wrote:Taas imeskelyssä ja mässäilemisessä ei ole mielestäni logiikkaa, kerran tujoni ei liukene keitettäessä keittoveteen, niin kuinka se sitten muka imeskellessä siitä liukenisi? Ja tujonihan on se ainesosa jota tästä tahdotaan.
Mutta mun ymmärtääksen jos pureskelet sitä, niin tottakai sitä nestettä vapautuu lehdistä. Menee sun suuhun, amylaasi vai lipaasi? käy sen kimppuun. Siitä se jatkaa sitte matkaa syvemmälle kehos syövereihin. Vai?
Yhtälailla extractin teos käytetään viinietikkaa hyödyks jne..
Ja jos se ei sinulla toimi, ei tarkoita että se on paska.