Terveisiä Brasiliasta!

Asiaa Asiasta Asiallisesti.
User avatar
Maor
Kameleontti
Posts: 841
Joined: Thu 22 Sep 2005, 21:19
Location: itä

Terveisiä Brasiliasta!

Post by Maor »

Moikka Moi ihmiset!

Meikä palasin pari viikkoa sitten suomeen tuolta rapakon takanta, jossa vierähtikin reilut kuukauden päivät, ja sitä ennen toiset mokomat ruottin maalla. Eli hengissä ollaan, ei öyskätty tai mitään. Täällä onkin jo salapoliisia leikitty.

No mutta palataanpa ajassa hieman taaksepäin, aina kesäkuun alkupuolelle asti. Miittipäivän aamuna lähdin nohevana poikana hakemaan nautintoaineita X tulevaan päivään, itselle ja toiselle, samalla sitten ajattelin hoitaa ystävän palveluksen helsinkiinpäin, no tavarat ensimmäiset hain ja kaikki meni hyvin, tavaroita toisia saavuin hakemaan ja sieltähän saapuikin sitten pari sinistä setää myös samaan paikkaan -> meikällä tällä hetkellä oli hallussa enemmän huumetta kuin olisi ollut sopivaa ja putkareissuhan siitä tuli! Että parahin Thoxiun anteeksipyyntöni sinulle aiheuttamasta tuskasta ja särystä. Puhelimeen en pystynyt vastaamaan.

Poliisin hoivista päästyäni olin aivan kurkkua myöten täynnä kaikkea, varsinkin päihteitä, eli päätin viettää rauhallisen kesän, muuttokin oli ja kaikkea. Siinä meni kesä, kolmepäivää ennen ilosaarirokkia tulikin työtarjous ruotsiin ja tartuin onkeen. Siellä tulikin sitten paiskittua töitä ja tehtyä rahaa. Lokakuun lopussa palasin suomeen ja lähdinkin aika nopeasti brasiliaan, jossa asustelin pienessä kalastajakylässä nimeltään Jericoacoara suurimman osan ajasta. Tein siinä sivussa vähän hommiakin jotta pysyin leivässä.

Nyt on tilanne vähän auki, jäädäkkö suomeen vai lähtekkö takaisin ensivuoden puolella, harkinnassa jossain mielen sopukoissa oli kyllä jos kävisi takaisin koulun penkille tai jotain, katsellaan, toisaalta huvittaisi taas lähteä pois, sielläpäin maailmaa kun meno oli rentoa ja sopi hyvin meikäläiselle.

Mutta hei! Kyllä mie teitä kaikkia rakastan, tai en ehkä ihan kaikkia, uusia, tuntemattomia, en tiiä... PIIS!
-:- We're All Mad Here -:-
User avatar
Tofupekoni
Kameleontti
Posts: 571
Joined: Fri 26 May 2006, 00:16
Location: Orgasm

Re: Terveisiä Brasiliasta!

Post by Tofupekoni »

Hei! Mene Brasiliaan ja hommaa nettiyhteys sinne! Matkailu avartaa ja netti on porttihuume! :D
With a bit of luck, his life was ruined forever. Always thinking that just behind some narrow door in all of his favorite bars, men in red woolen shirts are getting incredible kicks from things he'll never know.
Ahab

Re: Terveisiä Brasiliasta!

Post by Ahab »

Tervetuloa takaisin. Jotain tollasta mä kelasinkin että on tapahtunut. Tuliko maisteltua Brasiliassa mitään taikakeitoksia?
frapathea

Re: Terveisiä Brasiliasta!

Post by frapathea »

Mun sydän hypähti kurkkuun kun sain päivällä viestin; Maor's back jee! Woohoo! Nettibileet!

Tervetulloo takas <3<3<3<3<3<3 :D :D :D :D
User avatar
Maor
Kameleontti
Posts: 841
Joined: Thu 22 Sep 2005, 21:19
Location: itä

Re: Terveisiä Brasiliasta!

Post by Maor »

Ahab wrote:Tervetuloa takaisin. Tuliko maisteltua Brasiliassa mitään taikakeitoksia?
Kiits Kiits! Hyvin vähän tuli päihteilyä harrastettua, sieniä sain melkoisen määrän, ja niitä muutamia kertoja söinkin, ja vähän liian hapokasta happoa ;) No Caipirinhaa kait tuli muutama lasi maistettua. Tarjolla Fortalezassa olisi kyllä ollut melkeimpä mitä vain, se on kyllä aika tylsä kaupunki, vaikka milljoonasellainen onkin, alkaa jo muutamassa päivässä kyllästyttämään.

Jouluna oli iloinen yllätys kun pukin pussista löytyi 2 kirjaa: Madventures sekä Rakkaudella Hynynen (jälkimmäinen jopa omistuskirjoituksella tyyliin Tervetuloa suomeen...) :razz:
-:- We're All Mad Here -:-
User avatar
spasm
OD
Posts: 1510
Joined: Tue 29 Aug 2006, 23:44
Location: Rubycon

Re: Terveisiä Brasiliasta!

Post by spasm »

Maor wrote:ja vähän liian hapokasta happoa ;)
Kerro lisää tästä, eikö? Rupesi kiinnostamaan aivan..

Mut hienolta kuulostaa koko pläjäys. Pitäis itekkin reissata enemmän..
Kylmyys johtuu lämpötilasta.