Terve,
Osaan aika hyvin suomea, mutta tämä foruumi on vähän vaikea kun keskustelemme kemikaaliasta ja eri aineista.
Kysymys: Mikä on paras englanninkielinen netti-sivu DMT:sta, varsinkin jos olen vähän uusi tähän aiheeseen. Jos se littyy myös Suomen tilanteeseen DMT:lle, sitten se on jopa parempi.
Kiitos paljon etukäteen, jos voit auttaa!
(ja anteeksi jos olen tehnyt suomenkielenvirheitä!)
t. Flashman
Good DMT source in English?
-
Flashman
- Tuppisuu
- Posts: 3
- Joined: Sun 07 Jan 2007, 13:07
- Location: Helsinki
-
Inovix
- Apteekki
- Posts: 417
- Joined: Sat 28 Oct 2006, 19:26
Woah, hyvin sä suomea puhut.
http://www.erowid.org/chemicals/dmt/ <- tuosta voi ainakin aloittaa.
Inovix
http://www.erowid.org/chemicals/dmt/ <- tuosta voi ainakin aloittaa.
Inovix
-
Kalastaja
Re: Good DMT source in English?
Yleensä pilkkaamme ja nöyryytämme sellaisista. Joskus poimitaan ip-osoitteet ja tullaan kotikäynnille. Saat ensikertalaisena anteeksi anteeksipyynnöstäsi.Flashman wrote:T
(ja anteeksi jos olen tehnyt suomenkielenvirheitä!)
Last edited by Kalastaja on Sun 07 Jan 2007, 16:46, edited 1 time in total.
-
Flashman
- Tuppisuu
- Posts: 3
- Joined: Sun 07 Jan 2007, 13:07
- Location: Helsinki
Re: Good DMT source in English?
Ay caramba!Kalastaja wrote:Yleensä pilkkaamme ja nöyryytämme sellaisista. Joskus poimitaan ip-osoitteet ja tullaan kotikäynnille.Flashman wrote:T
(ja anteeksi jos olen tehnyt suomenkielenvirheitä!)
-
Flashman
- Tuppisuu
- Posts: 3
- Joined: Sun 07 Jan 2007, 13:07
- Location: Helsinki
Kiitos!Inovix wrote:Woah, hyvin sä suomea puhut.![]()
http://www.erowid.org/chemicals/dmt/ <- tuosta voi ainakin aloittaa.
Inovix
Tämä aihe kiinnostaa minua koska olen kuullut erittäin mielenkiintoisia kommenttejä jenkki-komikko Joe Roganista DMT:sta - hän joskus puhuu sitä radiossa jenkeissa - tämä on yksi esimerkki:
http://www.youtube.com/watch?v=grcqs9cDuN8
-
Weedow
- Karvakuono
- Posts: 39
- Joined: Thu 18 Sep 2008, 16:07
Re: Good DMT source in English?
Wanna trip with dmt!
Last edited by Weedow on Sat 10 Jan 2009, 15:13, edited 1 time in total.
Life is merely illusion...
-
aphos
- Kameleontti
- Posts: 826
- Joined: Mon 26 Jun 2006, 09:32
- Location: In da ghetto...
Re:
Rogan = tool. Monet DMT-ihmiset ei tykkää yhtään, että Roganin tyylinen idiootti puhuu DMT:stä julkisuudessa.Flashman wrote: Tämä aihe kiinnostaa minua koska olen kuullut erittäin mielenkiintoisia kommenttejä jenkki-komikko Joe Roganista DMT:sta - hän joskus puhuu sitä radiossa jenkeissa - tämä on yksi esimerkki:
http://www.youtube.com/watch?v=grcqs9cDuN8
-
sxoxyvg
- OD
- Posts: 1622
- Joined: Tue 19 Jun 2007, 02:22
Re: Good DMT source in English?
DMT-nexus on ilmeisesti ihan asiallinen foorumi.
jaha, onki vanha lanka.
jaha, onki vanha lanka.
Last edited by sxoxyvg on Tue 23 Dec 2008, 03:42, edited 1 time in total.
negatiivisesti sekaisin
<Dexma> Okei okei.
<Dexma> MÄ OLEN IHAN PERUSPANO
<Dexma> Okei okei.
<Dexma> MÄ OLEN IHAN PERUSPANO
-
Swampthing
- Apteekki
- Posts: 312
- Joined: Tue 13 Nov 2007, 10:43
Re: Re:
Mmmh, en o tutustunu kauheesti - millä tavalla Rogan on idiootti? Joskus kuuntelin kai ohimennen jonkun sen puhepätkän kokemuksestaan ja se vaikutti ihan fiksulta.aphos wrote:Rogan = tool. Monet DMT-ihmiset ei tykkää yhtään, että Roganin tyylinen idiootti puhuu DMT:stä julkisuudessa.Flashman wrote: Tämä aihe kiinnostaa minua koska olen kuullut erittäin mielenkiintoisia kommenttejä jenkki-komikko Joe Roganista DMT:sta - hän joskus puhuu sitä radiossa jenkeissa - tämä on yksi esimerkki:
http://www.youtube.com/watch?v=grcqs9cDuN8
Mieli on mukava paikka asua.
-
Aukikco
- OD
- Posts: 1492
- Joined: Wed 29 Aug 2007, 01:42
Re: Re:
Joo, mäkin oon kuunnellut vaan just ton kaikista tunnetuimman radiopätkän, ehkä lukenut jostain joskus jotain, mutta ei siitä kyllä mullekaan tullu idioottia oloa. Olihan se semmonen överihehkuttaja, mutta oli sillä kyllä hyviä visioita, ja osaa myös puhua.Swampthing wrote:Mmmh, en o tutustunu kauheesti - millä tavalla Rogan on idiootti? Joskus kuuntelin kai ohimennen jonkun sen puhepätkän kokemuksestaan ja se vaikutti ihan fiksulta.
-
ukko73
- Tuppisuu
- Posts: 9
- Joined: Sat 15 Nov 2008, 12:43
Re: Good DMT source in English?
"Rogan = tool. Monet DMT-ihmiset ei tykkää yhtään, että Roganin tyylinen idiootti puhuu DMT:stä julkisuudessa." Tohon kommenttina, niin varmaan ihan totta, koska monet dmt ihmiset tai muutenkin deelejä käyttävät on tyyppejä jotka ei mahtunut joukkoon ja identifoitumalla marginaaliryhmään ne on onnistunut selittämään itselleen että se niiden ei sopeutuminen ei johdukkaan niiden vajavaisuuksista vaan siitä että ne on erityisiä. Niin varmaan se kismittää nähdä tollanen kaveri joka on helppo silmälle, pitää huolta kropastaan, menestyy taloudellisesti ja rakkaudessa, eli mahtuu melkeen joukkoon kun joukkoon niin puhumassa siitä ihmeellisestä dmtstä joka on varattu vaan älyttömän fiksuille spesiaali ihmisille.
-
aphos
- Kameleontti
- Posts: 826
- Joined: Mon 26 Jun 2006, 09:32
- Location: In da ghetto...
Re: Good DMT source in English?
Quote oli ilmeisesti liian vaikea käyttää..ukko73 wrote:"Rogan = tool. Monet DMT-ihmiset ei tykkää yhtään, että Roganin tyylinen idiootti puhuu DMT:stä julkisuudessa." Tohon kommenttina, niin varmaan ihan totta, koska monet dmt ihmiset tai muutenkin deelejä käyttävät on tyyppejä jotka ei mahtunut joukkoon ja identifoitumalla marginaaliryhmään ne on onnistunut selittämään itselleen että se niiden ei sopeutuminen ei johdukkaan niiden vajavaisuuksista vaan siitä että ne on erityisiä. Niin varmaan se kismittää nähdä tollanen kaveri joka on helppo silmälle, pitää huolta kropastaan, menestyy taloudellisesti ja rakkaudessa, eli mahtuu melkeen joukkoon kun joukkoon niin puhumassa siitä ihmeellisestä dmtstä joka on varattu vaan älyttömän fiksuille spesiaali ihmisille.
"Yo-yo-muthafuka-DMT-crazy shit..". Se puhuu kun joku teini-ikäinen. Saattaa olla ehkä ihan hyvä tyyppi, mutta ei se mikään ruudinkeksijä kyllä ole.