Tuli muistaakseni Yleltä ehkä niihin aikoihin kun se Kingston Wall livetripla julkaistiin. Ei nyt löytynyt elävästä arkistostakaan. Pitää ottaa selvää. Taisi siis olla Kingston Wall dokumentti mutta tietysti keskittyi paljon Petri Walliin.Aukikco wrote:Mikäs dokkari se oli? Oonkohan nähnyt?Ahab wrote:Joo eipä se biisi sinänsä, enemmänkin tuli vaan tosta biisin nimestä mieleen dokumentti Wallista jossa vanhat tututkin oli sitä mieltä että olihan sillä myös tollasia I'm the king kausia.
Mielenkiinto huumeisiin hävinnyt
-
Ahab
Re: Mielenkiinto huumeisiin hävinnyt
-
Aukikco
- OD
- Posts: 1492
- Joined: Wed 29 Aug 2007, 01:42
Re: Mielenkiinto huumeisiin hävinnyt
Arvostaisin jos tää löytyis jostain.Ahab wrote:Tuli muistaakseni Yleltä ehkä niihin aikoihin kun se Kingston Wall livetripla julkaistiin. Ei nyt löytynyt elävästä arkistostakaan. Pitää ottaa selvää. Taisi siis olla Kingston Wall dokumentti mutta tietysti keskittyi paljon Petri Walliin.
-
bUkkA
Re: Mielenkiinto huumeisiin hävinnyt
Mää olen tavannut Wallin joskus oliskohan 7-10v:nä.... Se oli faijan jotain niitä ystäviä, joiden kanssa se ei enään halunnut olla tekemisissä... En kylläkään muista tosta juuri mitää. Satuin kysymään faijalta kun sillä oli kingston wallin levyjä ja tuli joitai muistikuvia kun olin sieniä ottanu kerran.