Hmm kukaan testannut?? Mistähän mahtaa johtua tämä väitetty nahan ''kuoriutuminen''. Sinänsä ei kuulosta kovin houkuttelevalta mutta mutta..jos on helppo kokata..kerran vain
edit: "Desomorphine, 10 times stronger then morphine, lasts 11-16 hours" Ja wikipeeedia kertoi lisää että tuo nahka lähtee jos injektoi?
Last edited by Narsissi on Mon 04 Jul 2011, 22:23, edited 1 time in total.
Life is too short, don't stress everyday
Leave your worries behind go out and play
Life is too short, grasp it in your hand
A natural miracle, have fun while you can
SahkoinenVelho wrote:Tiiä vaik ois jotain samaa legendaa luokkaa jenkem.
Kehitetty ensimmäisen kerran USA:ssa 1932 ja myytiin mm Sveitsissä merkillä Permonid.
Life is too short, don't stress everyday
Leave your worries behind go out and play
Life is too short, grasp it in your hand
A natural miracle, have fun while you can
Ahaa joo. Pikaisen tutkiskelun jälkeen kyseessähän normi morfiinia vahvempi opioidi, mut helppo valmistustapa halvoilla kemikaaleilla ja tuottaa todella epäpuhdasta paskaa jota porukka ei jaksa puhdistaa ja rätkii sit kaikkea paskaa suoniinsa. Mediahan on antanu kuvan että tää on joku uus hirviöaine joka tuhoaa maailman ja kaikki sen käyttäjät muuttuu jokski kaloiks ja mätänee ja muuttuu spitaalisiksi.
Hmm jep.. Toivottavasti ei tämän takia kodeiinia laiteta täysin mahdottomaksi saada laillisesti. Tai pitää lähteä viroon kodeiininhakumatkalle.
Life is too short, don't stress everyday
Leave your worries behind go out and play
Life is too short, grasp it in your hand
A natural miracle, have fun while you can
zerk wrote:Aika tuskaisen epätoivoinen saa olla jos tollasta epäpuhdasta myrkkyä tunkee suoniinsa. "Yksi käyttökerta aiheuttaa riippuvuuden" (c) iltapäivälehdet.
Jep ja kun nahka rupeaa lähtemään niin silloin sitä vasta mieli tekeekin
Life is too short, don't stress everyday
Leave your worries behind go out and play
Life is too short, grasp it in your hand
A natural miracle, have fun while you can
Olet pisteessä A, totuus on piste B. Näkemyksesi on jana - c, joka kulkee pisteen B läpi. Totuuteen kuljet kateetin a tai b läpi, nämä ovat valheita. Näkemyksesi - c vääristyminen on riippuvainen sinusta, joka olet alpha - kulma (a,b)
Niiinpä. Tää miten tästä aineesta mediassa puhutaan ja muutenkin on kyl ihan vitun perseestä, mun mielestä tää aine tosiaan on hyvä esimerkki ja muistutus nimenomaan siitä et jos suoniin alkaa tunkemaan random paskaa niin voi käydä oikeesti aika hurjia juttuja. Mut ei kun uus PAHA HUUME JOKA MUUTTAA SUT KROKOTIILIKS, VITUN NARKKARIT!!!
tuota tuota, grll. kiinnitin huomiota kohtiin kodeiini ja injektointi. kodeiinia jos menee iv tökkään niin voi olla lähtö lähel, vaatii 2d6 entsyymin ja iv käytössä parhaimmillaan aiheuttaa anafylaktisen ihan pienelläki dosella. yx tuttu meni tökkään kodeiinia (ampulli i.m käyttöön) iv, niin meinas oikeesti delata, i.m käytössä on joissakin euroopanmaissa,espanijassa ainakin.
Jees, erittäin kuvottava, epäinhimillinen ja äärimmäisen paljon keskustelua herättävä aine.
Tuskin Suomen piireissä liiku, mutta sieltä siperiasta tää levisikin sit jo Yhdysvaltoihin, ja niinhän siinä kävi että lappua jalkaan ja suoraan hautaan.
Hetken euforia saattaa aineessa houkuttaa, mutta nekroosi ja muu sivuvaikutus saa kyllä miettimään toiste. Toisinaan, paljonkon siperialaisella krokodil kokilla onkaan hävittävää..
Silti erittäin vaarallinen substanssi, jota en henkilökohtaisesti haluaisi edes vahingossa kohdata. Olkaa varovaisia tän kohdalla, ei ole jenkem huhuja, vaan kyllä se niin vaan jatkuvassa käytössä tekee eläväksi kuolleeksi.
Ei desomorfiini ole erityisen vaarallinen opioidi. Ongelma on se, että kotikemistien duunaamassa lopputuotteessa on epäpuhtauksina mm. fosforia ja muuta mukavaa. Onko ihmekään, että alkaa raajoja pudota jos sitä lähtee rännäämään.
zerk wrote: Onko ihmekään, että alkaa raajoja pudota jos sitä lähtee rännäämään.
Mitenhän tämän puhdistaminen kunnolla onnistuu? Asenteella, onko kaikki krokodiili erittäin vaarallisen epäpuhdasta. Tai mitenhän tän oraalinen nauttiminen... En mieti mitä luulette Mietin, että onkohan tuo krokodiili kaikki erittäni vaarallisa Venäjällä, vai onko kyse siitä, että muutama huonotekijä pilannut maineen? Niinkuin vaik meta-amfessa. Tai no siinä ei ole muutama huono tekijä vain paljon huonoja tekijöitä ollut, mut myös hyviä.
Hirveän vähän tuosta on puolueetonta tietoa, mutta kuulemma puhdistaminen on sen verran vaikea prosessi, että jos osaaminen siihen riittäisi niin noistä lähtöaineista saisi syntetisoitua parempiakin opioideja.
"Yksi vaarallisimmista huumeiden käyttötavoista on niiden poliittinen käyttö." -Nils Christie & Kettil Bruun
Petri6 wrote:...mutta kuulemma puhdistaminen on sen verran vaikea prosessii....
Luulen myös ettei kotikokilla taida riittää pelit ja vehkeet välttämättä täysin puhtaan aineen saamiseksi. Ja eikö puhdistus yleensäkin vaadi tiettyjä lukkejen takana olevia kemikaaleja, ainakin yleensä hydrauksessa käytettävät kemikaalit saattaa olla näitä. Mutta teoriassa kai voisi olla mahdollista erottaa fosfori, jos vain se on hiilivetyketjuun kiinnisttynyt, mutta se mihin esimerkiksi korvautuva vety sitoutuu tai syntyy uusi metyyliryhmä saattaa riskit sen takia olla suuria.
Sen verran mitä ihan peruskameroilla/kamerakännyillä tehtyjä videoita nähnyt kyseisen aineen vaikutuksia (puoli jalkaa, pelkkä luu 15 cm matkalta ja loppu jalasta pelkkää mustaa klönttiä, amputaatiot jne) uuden osion "Letaalit". Tällaista kokeilee vain tuskaisinta mahdollista kuolemaa toivova.
Krokodil on desomorfiinia, joka on tehty kotikonstein aineilla, joita kuka tahansa voi Venäjällä helposti ja halvalla hankkia. Eli se on aina yhtä myrkyllistä. Joidenkin arvioiden mukaan krokodilista vain 75% on desoa, kaikki muu epäpuhtauksia.
Vuosi sitten krokodil rantautui USAan ja silloin siitä meilläkin uutisoitiin. Vaan eipä uutisoitu sitä, että koko krokodil-vöyhötys saattoi olla tuulesta tempaistu. Ilmeisesti krokodilista ei edelleenkään ole yhtään todistettua tapausta rapakon takana. Eikä meilläkään.
Kyl tätä on kuulemma jo tuolla itärajalla jonkun verran, mutta eipä ole vielä länteen tullut.
Mut joo ei tämä vielä ole läheskään vaara, verrattuna näihin perinteisempiin douppeihin.
En mä yhtään ihmettelisi jos sitä itärajalla liikkuisi, mut toistaiseksi siitä on vain huhuja. Jännä juttu, ettei sen rantautumista Jenkkilään ole vieläkään pystytty vahvistamaan, vaikka asiasta on vauhkottu jo yli vuosi. Veikkaan että Suomessa mennään aikalailla samaa latua.
Happohuppu wrote: Jenkkilään ole vieläkään pystytty vahvistamaan, vaikka asiasta on vauhkottu jo yli vuosi.
Jenkkilässä varmaan herska nisteille on mahollisuus saada aina halvalla oksikodonia? En tiedä miten noi tuolla menee, mut oksikodonihan on jenkeissä aika paljon enemmän liikenteessä siellä nykyään...
ps kiva kun oot taas foorumilla happohuppu. Meeppäs johonkin topikkiin kertoon kuulumisias. Still looking planet Gong?
Dexma wrote:Jenkkilässä varmaan herska nisteille on mahollisuus saada aina halvalla oksikodonia? En tiedä miten noi tuolla menee, mut oksikodonihan on jenkeissä aika paljon enemmän liikenteessä siellä nykyään...
Mun käsittääkseni Jenkeissä on siitä omituinen tilanne, että pollea saa katukaupasta oksikodonia ja muita vahvoja apteekkijarruja halvemmalla, ja siksi se on niin suosittua siellä.
Dexma wrote:ps kiva kun oot taas foorumilla happohuppu. Meeppäs johonkin topikkiin kertoon kuulumisias. Still looking planet Gong?
Mukava olla täällä taas, ja naputella sun kanssa. Taidanpa käydä "Esitelkää itsenne" -ketjuun tänään kirjoittamassa.
Yup, still looking for planet Gong. Ja etsin sitä ilmeisesti koko loppuelämäni, sillä tärkeintähän ei ole päämäärä, vaan matka
Happohuppu wrote:
En mä yhtään ihmettelisi jos sitä itärajalla liikkuisi, mut toistaiseksi siitä on vain huhuja.
Minä taas ihmettelisin suurestikin, sillä jotta sitä olisi vientituotteeksi asti, pitäisi jonkun ensin valmistaa sitä sellaisessa mittakaavassa, että siinä olisi jotain järkeäkin ja kaikki aiheesta lukemani viittaa ennemminkin siihen, että tietyt kokkaajat kokkaavat sitä itselleen sekä lähipiirilleen eikä kellään ole mitään intressiä alkaa sitä missään suuremmassa mittakaavassa valmistamaan (koska jos siihen olisi mahdollisuudet, olisi samalla mahdollisuus myös valmistaa puhtaampia ja parempia aineita).
"Yksi vaarallisimmista huumeiden käyttötavoista on niiden poliittinen käyttö." -Nils Christie & Kettil Bruun
Petri6 wrote:eikä kellään ole mitään intressiä alkaa sitä missään suuremmassa mittakaavassa valmistamaan (koska jos siihen olisi mahdollisuudet, olisi samalla mahdollisuus myös valmistaa puhtaampia ja parempia aineita).
Tarkennatko kuinka suuremmat määrät mahdollistaisivat puhtaamman ja paremman lopputuloksen?
Suoraan ne eivät mitään takaakaan, mutta jos tarkoituksena olis oikeasti saattaa valmistuksen tuotteet kaupalliseen jakeluun, käytettäisiin samoja lähtöaineita niin, että niistä valmistettaisiin puhtaampia ja parempia aineita. Nän on käynyt muistaakseni Uudessa Seelannissa joskus. Sen sijaan etta reseptivapaakodeiini olisi muutettu krokotiiliksi, muutettiinkin se heroiiniksi.
"Yksi vaarallisimmista huumeiden käyttötavoista on niiden poliittinen käyttö." -Nils Christie & Kettil Bruun
Petri6 wrote:Suoraan ne eivät mitään takaakaan, mutta jos tarkoituksena olis oikeasti saattaa valmistuksen tuotteet kaupalliseen jakeluun, käytettäisiin samoja lähtöaineita niin, että niistä valmistettaisiin puhtaampia ja parempia aineita. Nän on käynyt muistaakseni Uudessa Seelannissa joskus. Sen sijaan etta reseptivapaakodeiini olisi muutettu krokotiiliksi, muutettiinkin se heroiiniksi.
Krokodil on suosittua koska se on niin halpaa ja helppo tehdä. Venäjällä kodeiinin ja jodin voi ostaa apteekista ilman respaa ja punaisen fosforin saa tulitikkuaskista. Liuottimena voi käyttää vaikka bensaa. Näillä aineilla kun alkaa tehdä desomorfiinia kotikonstein niin se on niin helppoa että kärähtäneinkin narkki siihen pystyy.
Jos haluaa tehdä puhdasta desomorfiinia, niin se on vaikeaa. Silloin täytyy tuntea mm. orgaanisen kemian erotus- ja puhdistusmenetelmiä ja omistaa tarvikkeita, joita ei perusnarkkarin kotoa löydy (jo kodeiinin erottelu puhtaana edellyttää tätä). Lisäksi täytyy hankkia aineita, joita ei lähikaupasta saa ja joiden käsittely on vaarallista (esimerkiksi tionyylikloridi). Eli silloin työ on vaikeampaa, vaatii oikeat tarvikkeet ja aineet, on vaarallisempaa ja edellyttää kemian tuntemusta. Siksi kotitekoisen puhtaan desomorfiinin hinta olisi paljon korkeampi kuin krokodilin.
Voihan joku tehdä puhdasta kotidesoa, mutta ei sitä yksikään krokodil-narkki ostaisi. Aineet kilpailisivat ihan eri markkinoilla.