Metiopropamiini (MPA)

Stimulantit & empatogeenit. Keskustelua stimulanteista, stimuloivista yrttivalmisteista ja empatogeeneistä.
User avatar
Neste
OD
Posts: 1057
Joined: Sat 03 Jul 2010, 14:41
Location: Tutkan alla

Metiopropamiini (MPA)

Post by Neste »

N-methyl-1-thiophen-2-yl-propan-2-amine
CAS: 7464-94-0

Image

Tuore tutkari.. Metamfetamiinin analogi. Kokemuksia?

Bluelightia lainaten
An untested meth analogue seems to just be asking for problems.
Last edited by Touchet on Sun 11 Mar 2012, 21:41, edited 1 time in total.
Reason: Korjasin kuvan ja otsikon.
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, infinite -William Blake
User avatar
CYKO
Kameleontti
Posts: 531
Joined: Thu 14 Jan 2010, 09:41

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by CYKO »

Itse olen myös seurannut bluelight:issa käytävää keskustelua. Ainetta kokeilleet ovat antaneet siitä kovin ristiriitaisia (keskenään) mielipiteitä. Vaikea sanoa noiden perusteella mitä oikeen pitäisi odottaa.

Ilmeisesti MDPV:hen verrattuna kerta-annos on kallis, mutta käsittääkseni kuitenkin katupiriä halvemmaksi tulisi per sessio (tämä vain omaa spekulointia).

Luulisin ettei viihdearvo yllä amfetamiini/metamfetamiini/MDPV tasolle. Mutta eihän sitä varmasti tiedä ennenkuin itse kokeilee.

Tälläkin tuotteella on "official vendorit", niinkuin "benzo fury/6-apb":llä.
Toma
Psykonautti
Posts: 76
Joined: Wed 07 Jul 2010, 01:22

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Toma »

Combosin tätä MDAI:n kanssa aika pitkälti silmämääräsesti ja vaikee tietää tarkkaa annoskokoa. Ehkä MDAI 200mg + MPA 75mg.. tuli rentoutunut, aika väsynyt olo ja valvotti koko yön. Euforia oli aika vähäistä tuolla combolla. Edelleen pupillit on selkeesti laajentunu ja vähän heikko olo (aikaa aineen nauttimisesta n. 15h).

Kokeilen täysin selvään päähän pelkkää MPA:ta tuossa aiemmassa kun oli pohjalla jo alkoholia ja ties mitä shaibaa... :doh: Laitan sit tarkemman raportin vaikutuksista, bluelightissa tosiaan aika eroavia mielipiteitä. Kaveri otti samaa substanssia ilmeisesti turhan ison annoksen ja laattaili loppuillan.
Masentaa ahdistaa vituttaa
User avatar
Feya
OD
Posts: 1239
Joined: Sun 26 Sep 2010, 14:52
Location: Turku

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Feya »

Sain viime viikolla 200 millin samplen MPA:ta ja päätin tänä iltana kokeilla sitä ensimmäistä kertaa.

Nokitin ensin 50mg, joka kirveli nenässä aika hemmetisti. Vaikutukset alkoivat kunnolla n. 10 minuutin päästä ja tuloksena oli melko tylsä, mutta puhdas stimulaatio ja puheliaisuutta. Vajaan kahden tunnin päästä otin 25mg lisää ja join vähän bisseä. Lopulta kyllästyin ja päätin nauttia 50mg 6-APB:ta, joka teki olon mukavan rennoksi.

Haittana mainittakoon se, että ruumiinlämpöni laski jonkun verran eikä se korjaantunut ennen kuin nautin 6-APB:ta, mutta nämä ruumiinlämpö ongelmat alkavat olla mulle jo rutiinihommaa.

Yksistään tällä ei siis ole kovinkaan paljoa viihdearvoa, mutta pienet annokset auttavat oivasti keskittymiseen. Ajattelin seuraavalla kerralla koittaa MPA + MDAI komboa, se kun ei itsessään stimuloi oikein yhtään.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Tätä on tullut kiskottua USEITA grammoja :) IV nä ollaan tätä nautittu => ANtaa helkatinmoisen hönkäyksen, annokset ollu about 50mg-120mg.. Erittäin pirimäinen ja antaa myös euforiaa. Valvottaa ihan tajuttomasti.. Ja useamman yön ku tällä valvoin niin alkoi pätkimään silmissä ja voisiko jopa sanoa että oli jonkinlaista psykoottisuutta ilmassa. Mutta tykkään, ja aijon kombotella tätä jatkossa 4-mec:in yms empatogeenien kanssa. ERITTÄIN TOIMIVAA KAMAA! Ja edullista. Briteissä tätä kovasti kaupittelevat.. Ainiin ja lakan kans tämä oli erittäin miellyttävää. Anteeksi sekava kirjoitus olen ihan tajuttoman lyricoissa. .D :right:
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
Feya
OD
Posts: 1239
Joined: Sun 26 Sep 2010, 14:52
Location: Turku

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Feya »

SadPanda wrote:Tätä on tullut kiskottua USEITA grammoja :) IV nä ollaan tätä nautittu => ANtaa helkatinmoisen hönkäyksen, annokset ollu about 50mg-120mg.. Erittäin pirimäinen ja antaa myös euforiaa. Valvottaa ihan tajuttomasti.. Ja useamman yön ku tällä valvoin niin alkoi pätkimään silmissä ja voisiko jopa sanoa että oli jonkinlaista psykoottisuutta ilmassa. Mutta tykkään, ja aijon kombotella tätä jatkossa 4-mec:in yms empatogeenien kanssa. ERITTÄIN TOIMIVAA KAMAA! Ja edullista. Briteissä tätä kovasti kaupittelevat.. Ainiin ja lakan kans tämä oli erittäin miellyttävää. Anteeksi sekava kirjoitus olen ihan tajuttoman lyricoissa. .D :right:
Nyt kun olen MPA:ta toisen kerran kokeillut niin oma mielipiteenikin on vähän positiivisempi. Nokitin 100mg ennen bileitä ja tällä kertaa puheliaisuuden lisäksi myös jonkun verran euforiaa oli havaittavissa. Illan mittaan tuli nautittua 200mg MDAI:ta, bisseä, budia ja vähän piriä ja sillä kombolla jaksoi kyllä tanssia ja valvoa.
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Tuli nyt itsekkin tilattua 2g tätä. Toivottavasti voittaa pirin, vai odotanko liikoja :D Mutta jos lievää euforiaa ja puheliaisuutta tulee niin sellaisesta pidän.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Grower wrote:Tuli nyt itsekkin tilattua 2g tätä. Toivottavasti voittaa pirin, vai odotanko liikoja :D Mutta jos lievää euforiaa ja puheliaisuutta tulee niin sellaisesta pidän.
Kyllä tämä katulörön hakkaa :P Ja ite huomasin että euforiset vaikutukset yms fyysiset tuntemukset alkaa tuntumaan 1vrk. valvomisen jälkeen paljo kivemmin! Ite odottelen tätä saapuvan taas lisää oon tykästyny kyllä tähän.! Mitenhän kuinkahan myrkkyä tämä on?
Hämmentävän makuisia hönkäyksiä on iv käytön jälkeen ollu huomattavissa.> kananmunan maku yms. Kannattaa muuten iv käytössä olla varovainen yli 0,1 annoksila tulee jo semmoset hönkäykset että ei meinaa saaha happea kun ulospäin, tukehtumisen pelko, sit alkaaki kipristelee päänahkaa ja aaaah. Toiv tänään tulee postissa kakonen tätä! :) tykkääN! :!
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Haittavaikutuksina voi kuulemma olla rintakipuja, verisuonten supistumista ja sydänoireita. Saapa nähdä..aika ristiriitasta juttua tosiaan on. Kardiotoksisuudesta myös puhuttiin.
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Tuli tuossa nyt ihan vähän otettua tätä, tarkkaa määrää en osaa sanoa kun ei ole vaakaa. Aikaa on kulunut nyt noin puolituntia ja lievää stimulaatiota ehkä havaittavissa. Pitäs varmaan ottaa enemmän.
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Nyt on nautittu tässä oluen sivussa n. >300mg tätä ja haittana ei vielä muutakuin lievää palelua. Sopii hyvin yhteen. Yksiltään en saa kovin paljoa viihdettä irti.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Oon nyt abouttia rallaa kuukauden aikana käyttäny tätä viikossa about 1-3g ja muita myrkkyjä siinä sivussa ja en kyllä huomaa mitään fyysisiä haittavaikutuksia tms. vastustuskyky senku kasvaa :mrgreen:

Ainut iso miinus on se että havaittavissa samallaisia henkisenpuolen oireiluja ku niinä villeinä mdpv kiskomisaikoina :(
Ja tuntuu aiheuttavan helkatin moiset kitkut pahemmat ju a-vitamiini ;( ja palellu on kun ei saa lisää. PRKL. Koukuttaavaa __WARNING__ :P :! :foil: :shock: 8)
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
Feya
OD
Posts: 1239
Joined: Sun 26 Sep 2010, 14:52
Location: Turku

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Feya »

Menin ja tilasin tätä sitten lisää. :) Stimut ei oo koskaan oikein ollut mun juttuni, mutta tää on kyllä oikeissa tilanteissa kieltämättä aika hauskaa ja tykästyn vaan joka kerta enemmän.

Se on sanomattakin selvää, että MPA sopii loistavasti empatogeeni-komboihin, mutta suosittelen kokeilemaan sitä myös methoxetamiinin kanssa. 100mg MPA:ta ja 50mg mexeä sai aikaan aikamoisen puheripulin ja euforian. :up:
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Nonniiin :) Tätä saapui taas 2g.. Erittäin loistavasti nostatti yhet semivedot tämän perjantain käyntiin. Jääkaappi täynnä olutta ja parhaan frendin kans ollaan liikenteessä kahdestaan. Kyllä tästä tulee tosiaan erittäin "kirkas" pöhinä, eikä mitään negatiivista havaittavissa edelleenkään,, Laatu on mun vendorilla vaihdellut (on tullut paria erillaista erää) Sellaista mikä hönkäsee nopeaa ja kunnolla, ja sit tämä erä on tasaisempaa ja pitkään nousevampaa,, Tukkaa kiristelee,,, Erittäin vauhtimainen tämä on, ja sanotaanko näin että TÄHÄN jää KOUKKUUN. Kaippa se tuo "metananalogi" homma tekee sen..
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Olen tätä käyttänyt nyt muutaman päivän töissä equasymin korvikkeena ja toimii ehkä paremmin mutta nyt illalla on tuntunut outoja pistoksia sydämen kohdalla, sekä päähän tulee outo tunne niinkuin olisi pyörinyt karusellissä vähän:d
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Kyllä viikon käytön jälkeen näköjään tästäkin onnistuu saamaan melko ikävän oloiset laskut+lisäksi yöllä painajaisia.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Grower wrote:Kyllä viikon käytön jälkeen näköjään tästäkin onnistuu saamaan melko ikävän oloiset laskut+lisäksi yöllä painajaisia.
Itse en ole huomannut mitään laskuja. Tämänkin kohdalla niinkun amfetamiinin kohdalla ne laskut tulee monilla kehiteltyä itellä kun alkaa masisteleen. Päästä se kaikki lähtee. Ehkä vähän keho rasituksella mutta muuten ihan kiva stimu. Tarvitsee tosiaan rinnalle muitakin settejä. Camfetaminen kanssa erittin puhelias ja kiva fiilis
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
Usoda
LD50
Posts: 2083
Joined: Mon 29 Jan 2007, 05:06

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Usoda »

MPA aamulla ja MXEtä illalla aiheutti mulle ainakin todella karseat pirilaskua muistuttavat laskut MXEstä. En suosittele.
"Muutenki mulle tulee siitä mieleen vaa henkilö joka tapittaa himassa happonaamana animea, ihan jees laifstailllll.." - Frapathea
Resilar - Tehotippa | Fuck your shit! Fun things are fun!
Syksy
Olen kuin puu,
lehdet haisee paskalle.
Orava
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Tuli taas gramma mpa:ta. Näyttää ja haisee erilaiselta mitä aiemmat. Jos tää olis sitä tasasta ja pitkään nousevaa erää..
heikkis
Tuppisuu
Posts: 11
Joined: Sat 27 Nov 2010, 21:54
Location: turku

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by heikkis »

noniin,eli frendil tuli tätä tänään postissa ja tuli ittekki kokeiltuu.. tuli aluks otettuu pienellä annoksella,n.50mg 50 mg ei niin i.v käytössä hirveesti toiminu joten otin heti perään n.200mg iv.. voin sanoa että kyseinen määrä jo "heilahtaa" niin sanotusti. hönkäsee niin paljon että ei pysty hengittämään kunnolla.. mut muuten kyl,jees fiilikset kokemuksesta.. :D
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

juu tuo on tuttua että hönkäsee niin pirusti ettei happi enää kulje :D kannattaa olla varovainen. paniikki monesti tullu tuossa tilassa.

Tällä kertaa oli ihme erää. ei oikee muutako palelee ja virkee olo.. :P
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
Tesseract
Karvakuono
Posts: 22
Joined: Sat 26 Feb 2011, 20:37

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Tesseract »

Tuota tuota... Liikaa kombottamista ja rännäämista teidän jutuissa, mutta toimisko tämä tentti/duunimatskuna miten? Vai puskeeko helvetinmoisen euforiat? Onko tyhmä veto tilata 10g joulun tenttikauteen? Pirun edullistahan tämä on jos vertaa siihen 10% poreeseen jota minun kontaktailla saa 40€/g.
Madmike
Lepakko
Posts: 153
Joined: Fri 30 Jul 2010, 22:17

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Madmike »

Tesseract wrote:Tuota tuota... Liikaa kombottamista ja rännäämista teidän jutuissa, mutta toimisko tämä tentti/duunimatskuna miten? Vai puskeeko helvetinmoisen euforiat? Onko tyhmä veto tilata 10g joulun tenttikauteen? Pirun edullistahan tämä on jos vertaa siihen 10% poreeseen jota minun kontaktailla saa 40€/g.
Ei euforisoi liikaa. Lievästi euforisoi jos ottaa reilusti.
Madmike on fiktiivinen hahmo, jonka kirjoitukset ovat syntyneet tyhjästä, eikä niitä voi liittää todelliseen henkilöön.
KarstaFari

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by KarstaFari »

SadPanda wrote:Tätä on tullut kiskottua USEITA grammoja :) IV nä ollaan tätä nautittu => ANtaa helkatinmoisen hönkäyksen, annokset ollu about 50mg-120mg.. Erittäin pirimäinen ja antaa myös euforiaa. Valvottaa ihan tajuttomasti.. Ja useamman yön ku tällä valvoin niin alkoi pätkimään silmissä ja voisiko jopa sanoa että oli jonkinlaista psykoottisuutta ilmassa. Mutta tykkään, ja aijon kombotella tätä jatkossa 4-mec:in yms empatogeenien kanssa. ERITTÄIN TOIMIVAA KAMAA! Ja edullista. Briteissä tätä kovasti kaupittelevat.. Ainiin ja lakan kans tämä oli erittäin miellyttävää. Anteeksi sekava kirjoitus olen ihan tajuttoman lyricoissa. .D :right:
Tost buustailust haluisin kysellä..
Kuinka usein suunnilleen kannattaa boostia ? (i.v TIETYSTI)
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

puslu wrote:
SadPanda wrote:Tätä on tullut kiskottua USEITA grammoja :) IV nä ollaan tätä nautittu => ANtaa helkatinmoisen hönkäyksen, annokset ollu about 50mg-120mg.. Erittäin pirimäinen ja antaa myös euforiaa. Valvottaa ihan tajuttomasti.. Ja useamman yön ku tällä valvoin niin alkoi pätkimään silmissä ja voisiko jopa sanoa että oli jonkinlaista psykoottisuutta ilmassa. Mutta tykkään, ja aijon kombotella tätä jatkossa 4-mec:in yms empatogeenien kanssa. ERITTÄIN TOIMIVAA KAMAA! Ja edullista. Briteissä tätä kovasti kaupittelevat.. Ainiin ja lakan kans tämä oli erittäin miellyttävää. Anteeksi sekava kirjoitus olen ihan tajuttoman lyricoissa. .D :right:
Tost buustailust haluisin kysellä..
Kuinka usein suunnilleen kannattaa boostia ? (i.v TIETYSTI)
hmmm hyvät startit yleensä ku ottaa tasurit pääle niin menee huomaamatta se 4-6h ilman re-dosettamista :P Menee tätä aina hukkaan tavallaan ku 2-3h välein re-dosettelee..Menee monesti pää jumiin siitä johtuen. Mutta kyllä se tulee 4-6h välein otettua melkeen aina boostia jos ei useamminki.
Kaveri vetäää yleensä päivän kaksilla vedoilla ku säästeliäästi käyttää..
Ku kyllähän tämä pelittää ja pitää hereilä kauan,, ilman redosettamista. Mutta, niih :D se o vaa ni kivaa
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
JOHNSSON
Lepakko
Posts: 207
Joined: Tue 28 Jun 2011, 20:23

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by JOHNSSON »

Tätä on tullut vedettyä joku 4-5g. Kyllä nousee tukka pystyyn ja henki ei kulje. Viimeisin erä oli jotenkin paskalaatuista, eikä toiminut lainkaan samalla tavalla kuin edelliset erät (samalta vendorilta kaikki erät). Tekisi kyllä mieli taas tilata, taitaa olla paras näistä rc-stimuista.
Grower
Lepakko
Posts: 162
Joined: Sun 10 Jan 2010, 19:03

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Grower »

Mulla on aina ollu melko lyhyt vaikutteista tämä mpa. Ja myös monet kaverit sanovat että vaikutus meinaa i.v käytössäkin jäädä siihen nousuihin vain. Kerran kun vedin kaks päivää putkeen nukkumatta niin seuraavana päivänä toimi jotenkin paremmin ja sain enemmän piristystä aineesta. Jos hereillä haluan pysyä niin mielummin valitsen amfen, mutta mpa:ssa on euforisemmat nousut, tuntuu koko kehossa asti.
User avatar
SadPanda
LD50
Posts: 3183
Joined: Wed 27 May 2009, 15:26

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by SadPanda »

Ainiin ja pitää lisätä tähän aiheeseen että en oo ite huomannu kyllä mitään huonoja haittavaikutuksia en niinku henkisesti enkä fyysisesti..Pitää koputtaa puuta..
Mutta siis kunto on pysyny kohillaan, pää pysyy kasassa eikä ole aiheuttanu masennusta, ahistusta tai mentaalipuolella kummoista mielimyrskyä.Ja fyysisestikki tunnen olevani ihan kunnossa. Ja tätä on nyt käytetty kaveriporukalla jatkuvalla käytöllä viikoittain useta kymppejä ja siinä sivussa muita myrkkyjä myös. Että ei ainakaan vielä ole ilmaantunut mitään mainittavia sivuvaikutuksia..
Ainut ehkä mikä on haitannut on tämänki koukuttavuuspotentiaali mitä riittää. Kyllä tätä tekee mieli, aina kun tätä ei oo ja kädet alkaa hikoaamaan.

Tosin mä jään koukkuun aina henkisesti ihan kaikkeen kivaan ja todella pahasti :D mutta mikäs tässä. Kivaa ja hyvä stimu kaikenkaikkiaan tähän vaan aina jotain kunnon empatiapommia sekaan niin on just bueno :cheers: :love: :cheers: :up:
[17:14] <bong_aqua> oot kyllä kohtuukäytön ruumiillistuma
User avatar
RcKokki
Apteekki
Posts: 340
Joined: Wed 24 Dec 2008, 14:05
Location: Sawossa

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by RcKokki »

Hyvin amfetamiinin kaltainen aine, auttaa keskittymään ja sosiaalisuuten auttaa kanssa. Mutta viihdekäytössä ei yllä mielestäni yllä a:n tasolle. Viikon aikana mennyt muutama gramma tätä, ja ainoana haittavaikutusena on ollut kova sydämensyke ja paine/kipu rinnassa IV käytön jälkeen.

Suoneen otin 50-80mg annoksina, antoi hyvät euforiat nousuissa, mutta tuntui että vaikutus jää vain pelkkiin nousuihin. Niin joutuu ottamaan lisää n. tunnin välein ja laskuissa tuntui kipua rinnassa, ei hyvä.

Nenään otettuna nousi tasaisesti ja mukavasti, kesto oli n.2-3h jonka jälkeen uutta annosta. Dosena vain n.50mg koska jo se on iso määrä tätä jauhetta imettäväksi nenään, koska polttelee aika lailla ikävästi ja maistuu pahalta. Kun kitalaki oli kipeä ja turvonnut niin lopetin tämän käyttötavan. Ei hyvä.

Perseeseen otin 50-100mg annoksina. Nousi samalla tavalla kun nenään, mutta ilman haittavaikutuksia. Kesto oli hieman pidempi ja tasaisempi kuin nokitettuna. Ihan hyvä

Pommina otin 100mg. Noin puoli tuntia meni että alkaa vaikuttamaan, nousut on todella saman kaltaiset kuin hyvällä amfetamiinilla. Nousi tasaisesti ja pitkään, vaikutus kestää 7-8h ja sitten vaan pikkuhiljaa häviää vaikutukset, ei minkäänlaisia haittavaikutuksia tai laskuja. Paras tapa nauttia tätä :up:
User avatar
Tesseract
Karvakuono
Posts: 22
Joined: Sat 26 Feb 2011, 20:37

Re: Methiopropamine (MPA)

Post by Tesseract »

Muutaman viikon tätä nyt on testailtu, ja sanoisin, että helvetin mukava stimu tämä on. Tilasin jostain syystä 10g, kun kuvittelin että kerta-annokset ovat sitten helvetin isoja, kun yksi kaveri valitti ettei toiminut oikeen mitenkään 100-200mg annoksella...
Niinno... Eli olen 5-10mg ottanut keskittymistarkoitukseen. Toimi helvetin hyvin tenttiin opiskeluun. Viikonloppuisin olen maksimissaan 50mg asti menny (josta jo alkaa leuat jauhaa, ja nuolen huulia jatkuvasti kuin idiootti). Mutta jees annoksella tämä on kyllä erittäin kiva kaljan kanssa. Tykkään.

(popsin myös Selegilineä joka varmasti tekee tuolle annokselle jotain!!!)