"pilvisätkä" eli spliffi,jointti,joonas,jopo ym ym ym..
Kiree enemminki,löysä palaa ihan vitun nopeesti..
Ite yleensä teen filtterin rizzlapaketin "kannesta" eikait sillä niin väliä ole,on niitä tehty vaikka mistä.
Ulottuvuuksien kuvitteleminen on meille vaikeaa, koska elämme kolmiulotteisessa avaruudessa ja kiidämme ajan mukana eteenpäin.
Normaali tupakanfiltterikään ei mielestäni vie juurikaan tehoja, mutta makua se kyllä miedontaa, jollain keuhkoja riipivällä lehdellä se on ihan hyvä asia, mut budin kanssa se on makuasia ja makuasia pistää pahvia väliin.
joo ei se tupakanfiltteri vissii niit tehoi syö, ite kuitenki tykkään normi tipin kääriä, eka taittaa paperinpalan kerran yhteen suuntaan ja rullaa rullalle toiseen suuntaan.
jenkeissähän aika moni vissiiki polttaa ilman tippiä, neulan tai pinsettien avulla.
en tiiä onko vaa jotai räppärilegendaa tai jotain, frendi oli kuitenki polttanu savut jonku jenkin kans ja se oli ollu iha liekeis tipistä "hei vitsi miksei meil oo koskaa tullu mielee tehä tämmöstä?¿"
Itse teen lähes aina sinisestä rizlasta sätkäkoneella, lätkä murusiks ja tupakan sekaan tai sit pelkkää budia. Filtterinä käytän roachia tai puolikasta venttiä. Ei jaksa käsin mitään jointteja säätää, ja noita voi ilman kuumotuksia poltella missä tahansa :p Ja määrät selviää kokeilemalla, itellä menee ehkä joku 0,3g läpyä yhteen sätkään ja hyvin on tähän mennessä toiminu.
Itse pyörittelen jointin "ventti" päähän pienen pallon tupakkia/pujoa. Saapahan ainakin poltettua kaiken tavaran ilman että tarvitsee sormiaan tai venttiä käryyttää.